Z okazji Dnia Kobiet – piękniejsza strona mocy.

star-wars-valentines-day-sci-fi-art-science-fiction-loveZ okazji dnia kobiet chcielibyśmy życzyć wszystkim pilotkom samych sukcesów, udanych rzutów i wielu wygranych batalii! Na tą okoliczność mamy specjalny artykuł dotyczący kobiet w x-wingu, aby uhonorować najważniejszą mniejszość wśród graczy. Pokażemy wam, że są one równie niebezpieczne jak piloci płci męskiej (a czasem nawet bardziej zabójcze). Kobiety-piloci stanowią mniejszość wśród armii wszystkich trzech frakcji. Jednakże są wśród nich najgroźniejsi piloci galaktyki.

Howlrunner SWX03 [8] [IMP] [TFI]

Oto one: Howlrunner (TIE Fighter, PS8) Ta dziewczyna jest zdecydowanie najlepszym i najczęściej używanym pilotem TIE/F w grze. Bez niej „roje” tracą swoją zabójczą siłę. Pozwala na przerzucenie kości ataku (przy broni podstawowej) każdemu przyjaznemu statkowi w zasięgu „1” od niej. Niewątpliwie trzeba się z nią liczyć. Współczynnik niebezpieczeństwa: boją się jej niemal wszyscy rebelianccy piloci.

Kath Scarlet SWX07 [7] [IMP] [F31]

Kath Scarlet (Slave 1, PS7) Słynna najemniczka i łowczyni nagród. Subiektywnym zdaniem Raven’a 10 najpiękniejsza pośród asów przestworzy. Walczy po stronie imperium jak i wśród szumowin. W każdej frakcji posiada odmienną umiejętność. Obie są równie zabójcze. Współczynnik niebezpieczeństwa: poszukiwana w całej galaktyce.

Jan Ors SWX12 [8] [REB] [HWK]

Jan Ors (HWK-290, PS8) Swojego czasu oddała nieocenione usługi rebelii. Doskonały pilot i agent. Swoją umiejętnością w x-wingu wspiera swoich rebelianckich przyjaciół – ceną jednego żetonu stresu dla niej, inny statek w zasięgu 1-3 może rzucić dodatkową kością ataku. W praktyce często ta kość może okazać się decydująca. Współczynnik niebezpieczeństwa: wysoka nagroda za żywą lub martwą, chociaż jej statek samoistnie nie stanowi dużego zagrożenia. Żywy dowód na to, że umiejętności są ważniejsze niż maszyna.

Ibtisam SWX14 [6] [REB] [BW]Ibtisam (B-wing, PS6) Legendarny rebeliancki as myśliwski. Imperium przygotowało specjalną zasadzkę, żeby ją zgładzić. Niebezpieczna, a jak to u Mon Calmari bywa, uroda jest rzeczą dyskusyjną. W grze mając żeton stresu możemy przerzucić kość ataku bądź obrony. Proste i bywa skuteczne. Współczynnik niebezpieczeństwa: groźny przeciwnik.

nera-dantels

Nera Dantels (B-wing, PS5) Dziewczyna Biggsa Darklightera i słynna przemytniczka. Jako jedyna w grze odpala torpedy na 360 stopni. Jak ona to robi? Współczynnik niebezpieczeństwa: zabójcza bombardierka.

Guri SWX25 [5] [STV] [S&V]Guri (StarViper, PS5) Ciężko nazwać ją kobietą w typowym tego słowa znaczeniu. Guri jest androidem – zabójcą, ukształtowanym na obraz blondwłosej piękności. Ci którzy dali się zmylić zapłacili za to życiem… Otrzymuje żeton skupienia jeśli w zasięgu 1 znajduje się wrogi statek, którego pilot był na tyle nierozsądny żeby podlecieć tak blisko… Współczynnik niebezpieczeństwa: unikać bezpośredniego kontaktu jeśli ma się złe zamiary.

Serissu SWX26 [8] [M3A] [S&V]Serissu (M3-A Interceptor, PS8) Bothanka, której umiejętność w grze jest odwrotnością zdolności Howlrunner. W zasięgu 1 każdy broniący się przyjazny statek może przerzucić jedną kość obrony. Czy będzie równie skuteczna? Niebawem się przekonamy… Współczynnik niebezpieczeństwa: potrafi popsuć wrogie szyki. Jednocześnie doskonale dba o swoje…

Drea Renthal SWX28 [5] [YW] [S&V]Drea Renthal (Y-wing, PS5) Zestawienie zamyka pilotka Y-winga, która dołączyła do nas razem z zestawem „Most Wanted”. Była słynnym dowódcą kosmicznych piratów, przez co miała na pieńku z wieloma możnymi wszechświata. W grze po zużyciu żetonu namierzonego celu może go odzyskać za żeton stresu. Proste i najpewniej skuteczne. Współczynnik niebezpieczeństwa: ścigana. Uzbrojona i niebezpieczna.

Istnieją również przesłanki (oficjalna, anglojęzyczna wersja FAQ) mówiąca że pilot TIE Phantoma, Echo jest kobietą…

Mam nadzieję że z czasem coraz częściej będziemy was spotykać przy stołach na turniejach i w czasie wszelakich imprez. Szczególne pozdrowienia dla Malwiny i Moniki za wszystkie rozegrane partie. Raven10

Komentarze

comments

2 myśli nt. „Z okazji Dnia Kobiet – piękniejsza strona mocy.

  1. Pingback: how long does viagra last

  2. Pingback: generic albuterol inhaler price

Dodaj komentarz