Throwback thursday – Scumy

Jeśli pamiętajcie lub też nie, swoim czasem zrobiłem całkowity przegląd scumowych statków i kart, które wychodziły jako szósta fala(natomiast jeśli nie, możecie je przeczytać TU, TU oraz TU). Mając za sobą występy nowej frakcji w części storów i regionalsach można wyciągnąć jakieś wnioski, więc trochę się posiłkując swoimi starszymi artykułami sprawdzę ile tam udało mi się przewidzieć, a odnośnie czego się grubo pomyliłem.bounty-hunters

IMG_4105No to co, po kolei. Pomijając na wstępie już zetki, które wiadomo że się przydają zawsze, warto sobie tylko przypomnieć o Suhlaku. Oraz ten jegomosc coś nie może się wpasować w eskadry scumowe, bo albo gracze wolą masować statki balansując na granicy 5-6, albo bardziej na elitarnych gdzie jak już zostają punkty to raptem na najtańszą zetę. Chociaż tanią wersje jedynie z Samotnym Wilkiem zawsze warto rozpatrzyć.

Z ygrekami sprawa ma się już trochę inaczej. Otóż zachwalany tak przeze mnie Kavil okazał się jednym z najbardziej przewidywanych i łatwych do skontrowania statków. Bardziej skuteczne okazują się aktualnie bezimienne ygreki z tytulami, jonami i bombami, co cieszy. Generalnie dodatek Most Wanted ofiarował drugi żywot tym myśliwcom.

Następne HWK, ma problem ten sam co zwykle, dosyć wrazliwy, znajdujący się w eskadrze zazwyczaj wyłącznie że względu na swoją zasadę, która zwykle okazuje się nie zbyt wymierną w stosunku do czasu jaki ten statek spędza na stole. Ale wydaje mi się że ci scumowi piloci radzą sobie lepiej niż  rebelianci i są dość często wybierani, Kath Scarlet SWX28 [7] [S&V] [F31]szczególnie Torkil oraz Palob.

Nie chce zgadywać ale mam wrażenie, że z całego pudła najlepiej ma się Firespray. Świetni piloci, wszyscy bez wyjątku, szerokie możliwości rozwijania oraz stosunkowo niski koszt. Wydaje mi  się, że sezon nationalsowy dla graczy tej frakcji to czas, w którym powinni się zainteresować tym statkiem, szczególnie gdy coraz lepiej ludzie radzą sobie przeciwko IG.

Lecimy dalej, M3A. Tutaj mi się udało przewidzieć, raczej nie spotykany turniejowy statek. Mało zastosowań, bardzo ryzykowny, ale kto wie, może jeszcze będą miały swój czas.

StarViper jest dla mnie osobiście największą zagadką. Generalnie strasznie drogi, czegoś mu brakuje, jedynie pojedynczo albo Guri albo Xizor czasami się przewijają ale bez sukcesów. Mocno wierzę w eskadry na dwóch po taniości z obstawą i powiem szczerze że już nawet miałem sposobność z czymś takim zagrać.

System zwrotny SWX27 [UIC]O IG natomiast jak byłem przekonany że będą dobre, tak bardziej zaskoczyło mnie jak ludzie się szybko z nimi ograli. Coś niesamowitego, start miały bardzo mocny, totalnie zdominowały topy, jednak teraz już jest inaczej. Końcówkę sezonu regio wyraźnie widać, że gracze już marnym sztuczkom pilotów chrabąszczów nie dają się nabrać. I bardzo dobrze!

Na koniec już tylko oficjalnie przeproszę system zwrotny, który sam zacząłem szeroko stosować na zetkach i bardzo sobie chwalę sprzedawanie obrażenia w walce z phantomami czy felami!

17c807bb15d90db1cfa142996bee0625Jednak co jeszcze warto wspomnieć, to przyszłość frakcji. Znowu trochę pogdybam, albowiem kolejne dwie fale to dodatkowe cztery statki. Duże statki, czyli Hound’s Tooth oraz Punishing One to na pewno będą elementy, które brakowały Scumom żeby nie odstępować Rebelii oraz Imperium. Pierwszy wydaje się być lepszą Lambdą, natomiast drugi to coś pomiędzy Sokołem a Outriderem. Na pewno ich pojawienie nie zaszkodzi. A Kihraxz oraz Mist Hunter? Ciekawe myśliwce, może nie będą za szeroko wykorzystywane ale pewnie będą ciekawymi opcjami, z dobrymi ulepszeniami dla całej frakcji.

Ostatecznie tylko czas pokaże jak to wszystko będzie wyglądało, gorąco zachęcam do podzielenia się opinią o nowościach dla tej frakcji i jej aktualnym stanie, komentarze są dla Was!

Adios

Komentarze

comments

Dodaj komentarz