Turnieje

Turnieje
Data Nazwa Lokacja Miasto Mail
22.08  III Pruszkowski Turniej X-wing Galaktyka Gier Pruszków Forum FB
12.09 Otwarte Mistrzostwa Polski Warszawa Politechnika Forum FB
19.09 Zielona Góra   Fabryczna 13  Forum FB
26.09 Otwarte Mistrzostwa Polski Imperium Atakuje Warszawa Politechnika  Forum FB
Legenda
Kolor Rodzaj
Casual Turniej klasy Casual
Casual FFG Turniej klasy Casual z nagrodami FFG
Comptetive Turniej klasy Competitive
Premier Turniej klasy Premier
Inne Turnieje wspierane przez portal

Zgłaszanie Eventów

Wydarzenia „Casual” pojawiają się w Kalendarzu po ich zgłoszeniu drogą mailową na adres redakcja@x-wing.pl. Zgłoszenie turniejów „Competitive” i „Premier” wymaga zachowania odpowiednich terminów i założenia tematu na forum. Więcej szczegółów znajdziecie w Regulamini Ligi oraz poniżej.

Poziomy Gry Turniejowej

Wydarzenia organizowane na zasadach Gry Turniejowej Fantasy Flight Games podzielone są na trzy poziomy rozgrywki. Każdy z poziomów określa jakie oczekiwania powinni mieć i jakie wymagania powinni spełniać gracze, sędziowie i organizatorzy uczestniczący w turniejach Star Wars: X-Wing™ Gry Figurkowej. Dodatkowo, poziomy „Competitive” i „Premier” zapewniają, że niezależnie od miejsca rozgrywania turnieju będzie on przeprowadzony według tych samych wysokich standardów rozgrywki i przestrzegania zasad co inne turnieje na całym świecie.

Casual
Wydarzenia “Casual”, czyli towarzyskie, kładą nacisk na dobrą zabawę I przyjazną atmosferę. Tego typu eventy pomagają budować lokalną scenę graczy i stanowią świetny sposób dla nowych graczy na doświadczenie turniejowej rozgrywki bez obawy, że nie są pewni czy zapamiętali już wszystkie zasady. Tam poziom może uwzględniać lokalne ligi, cotygodniowe spotkania turniejowe i dowolne inne turnieje wykorzystujące Star Wars: X-Wing™ Grę Figurkową w dowolny sposób.

Competitive
Wydarzenia “Competitive” wymagają od graczy znajomości podstawowych zasad. Podczas gdy doświadczeni gracze zjawiają się na tego typu turniejach by rywalizować o nagrody inni uczestnicy nie powinni być karani za swoją nieznajomość niuansów w zasadach gry. Gracze powinni oczekiwać zrównoważonego, wysokiego poziomu organizacji w różnych miejscach. Ten poziom uwzględnia Mistrzostwa Sklepów i unikatowe, jednorazowe wydarzenia jak przedpremierowe turnieje 4 Fali – Atak na Imdaar Alpha.

Premier
Wydarzenia “Premier”, czyli mistrzowskie, to najwyższy poziom rywalizacji na turniejach gier Fantasy Flight Games i wszyscy gracze, sędziowie i organizatorzy obowiązani są do zachowania najwyższych standardów. Zakłada się, że gracze zaznajomieni są ze wszelkimi zasadami jak również z najnowszym FAQ, erratą i zasadami turniejowymi – wszystkie te zasady powinny być ściśle przestrzegane. Mistrzostwa Regionu, Mistrzostwa Kraju i Mistrzostwa Świata są wydarzeniami klasy „Premier”.