Rok u Ravenów

12049730_518250915007447_3080181029392039510_nStyczeń to czas rozlicznych podsumowań ubiegłych dwunastu miesięcy, list „top10” i tym podobnych. Pod wieloma względami dla fanów Gwiezdnych Wojen i graczy X-Winga, Imperium Atakuje czy Armady ten rok był wyjątkowy. Wyjątkowy był także dla poznańskiego Raven Squadronu – poczytajcie, jak 2015 wyglądał z kruczej perspektywy 😉

Najpierw parę słów wstępu dla tych, którym nasza ekipa jest jeszcze nieznana – Raven Squadron Poznań to nieformalna ekipa graczy X-Winga i nie tylko, uformowana wiosną 2013 roku, mająca na celu promowanie gry, rozwój środowiska, i, co ważne, wspólne reprezentowanie Poznania na polskiej scenie turniejowej.

Choć wszystko to robimy z powodzeniem już od niemal 3 lat, to ubiegły rok przyniósł wiele ważkich wydarzeń i parę zmian. Zacznijmy więc od początku!

Styczeń

Ubiegły rok rozpoczęliśmy spokojnie, od pomocy w organizacji poznańskich Store Championshipów. I choć na własnym podwórku reprezentowani byliśmy silnie, to ulegliśmy potędze Miko (jak miał pokazać czas, niekwestionowanemu liderowi tego sezonu)

20698_1063197230361127_3673907535844558517_n

Luty

Choć wystawiliśmy swoją reprezentację zarówno na mistrzostwa bydgoskiego Pegaza jak i warszawskiego Casualgaming, to Miko był nie do zatrzymania. Dopiero druga wizyta poznańskiej reprezentacji w Warszawie przyniosła nam zwycięstwo – Raven 4, Filip Vukić, sprawdzonym składem Deci+Phantom zgarnął zwycięstwo z rąk Angusa, reprezentanta krakowskich Maczet.

DSC00303

Marzec i Kwiecień

Dobrą passę udało nam się podtrzymać w kolejnych miesiącach – jeździliśmy dużo, wchodziliśmy do topów i ostatecznie Raven 6, Lemur i Raven 14, Aras, również wywalczyli swoje „bye” na sezon regionalsów (odpowiednio w Toruniu oraz w drugiej odsłonie poznańskich Store)

Jadnak ekipę już wtedy zajmowało największe coroczne wydarzenie w świecie polskiej fantastyki – Pyrkon – na którym zaznaczyliśmy swoją obecność jak nigdy dotąd! 18 godzin pokazów i introgamingów w piątek i sobotę do X-Winga, Armady i Assaulta (ten ostatni przedpremierowo w polskiej wersji językowej dzięki uprzejmości wydawnictwa Galakta), nocny, 30 osobowy turniej Pyrkon Ace oraz największy hit: niedzielny Turniej Kadetów, na którym mógł stawić się każdy początkujący i spróbować swoich sił! Udało nam się zgromadzić aż 26 graczy, a co więcej, większości zapewnić statki i wszystkie materiały potrzebne do gry! Zresztą, dużo można by o Pyrkonie mówić, więc naszą relację znajdziecie TUTAJ.

Maj

Odetchnąwszy po wyczerpującym Pyrkonie z nową werwą wskoczyliśmy w sezon Regionalsów i… zawiedliśmy. Dwa drugie miejsca, dle Arasa i Lemura (w Bydgoszczy i Warszawie). Cóż, wygrać nie wygraliśmy, ale wyjazdy z pewnością nie były bezowocne, zawarliśmy bowiem pierwsze w 2016 roku znajomości z graczami z zagranicy! Gracze z Litwy i Rosji którzy odwiedzili Warszawę zapewnili niesamowite wrażenia.

DSC_0031-1024x575

Czerwiec

11108846_867642573283275_6574283931610032580_nBrak majowych zwycięstw (choć nie topów) nadrobiliśmy w czerwcu. Silna reprezentacja naszej drużyny odwiedziła nadmorską ekipę Tridentów, biorąc udział w Regionalsach X-Winga i turnieju karcianki SW. Raven 14 w iksowym turnieju dopiął swego po bratobójczej walkace z Ravenem 4, a potem…

A potem zorganizowaliśmy pierwsze Drużynowe Mistrzostwa Polski! Roboty z nimi było co niemiara – przygotowania zaczęliśmy już w lutym, a i tak ledwo zdążyliśmy dopiąć imprezę na ostatni guzik. Gościliśmy 11 drużyn – z Krakowa (Machette Squadron), Bydgoszczy, Torunia (Crusader Squadron) i Zielonej Góry (debiut Farmerów z Rubieży). Co najważniejsze – format się przyjął, a wszyscy wyjechali zadowoleni 🙂 Podobnie jak z Pyrkonem, mówić można dużo, więc już to zrobiliśmy – Relacja z DMP. No, na osobną wzmiankę zasługuje epicka (i nie jest to przesada) impreza między pierwszym a drugim dniem turnieju – wszak należało pokazać przyjezdnym Ravenową gościnność (za co Maczety nie pozostały dłużne!); dość powiedzieć, że na drugi dzień wielu graczy miało dziwnie podkrążone oczy… No i wygraliśmy (a konkretniej Raven Squadron Black, w składzie Lemur, Aras, Jacek)!

Lipiec

Na ostatnie, krakowskie regio również wysłaliśmy reprezentację – Ravenów 12 i 13, jednak palma zwycięstwa powędrowała do króla Storów – Miko 🙂

W tym miesiącu odbyły się też jedyne w ubiegłym roku regionalsy Imperium Atakuje, które wygrał Kamil Bajor – wtedy jeszcze kandydat, dziś już dumny Raven 17!

W lipcu rozpoczęliśmy też swoją obecność na EXPOzycji (cyklicznej imprezie organizowanej przez Klub Fantastyki „Druga Era”) prowadząc pokazy wszystkich gwiezdnowojennych gier. Pojawiliśmy się już na 3 edycjach tego mini-konwentu, i nie mamy zamiaru na tym poprzestać!

10421973_364836383705620_1610153275693440801_n

Sierpień

Sierpień to zwyczajowo „sezon ogórkowy”, ale nie dla x-wingowców! W tym własnie miesiącu odbyliśmy swoją pierwszą wyprawę za granicę – wraz z warszawiakami i Trident Squadronem odwiedziliśmy Nordic Championship w Kopenhadze, zaciekle walcząc i kibicując Offowi w półfinale. Podobnie jak mazowieckie regio turniej ten udowodnił, że dla fanów i graczy X-winga granice mają znaczenie drugorzędne…

Wrzesień

MISTRZOSTWA POLSKI!!!

No bo co innego liczyło się we wrześniu? Wszyscy mówili tylko o największym polskim turnieju X-winga, z gwiazdorską obsadą, side-eventami i niesamowitą atmosferą! Na turniej ruszyliśmy tłumnie, ładując kilka samochodów po brzegi Ravenami i innymi poznańskimi graczami – wszak nie mogło zabraknąć nikogo!

Ostatecznie w niedzielnych Top16 znalazło się 3 Ravenów: Vuk (top16), piszący te słowa Gymlet (top8) oraz Koshara (top4). Co ciekawe, każdy z nas grał inną frakcją – odpowiednio Imperium, Szumowinami i Rebelią. W międzyczasie zaś Kamo z uporem zdobywał 2 miejsce w turnieju Imperium Atakuje 😉

Rzecz jasna nie zabrakło nas w pierwszym rzędzie kibiców w trakcie meczu finałowego, gdy całym sercem wspieraliśmy Przemka – należy wszak oddać Maczetom, co Maczetowe i raz jeszcze pogratulować naszemu Mistrzowi!

Poza uczestnictwem pomagaliśmy też Boberowi w organizacji (na miarę naszych możliwości) – wraz z Offem i Kokosem miałem przyjemność turniej także sędziować 😉 O MPkach więcej TUTAJ

OMP były też ostatecznym sprawdzianem dla trójki kandydatów na nowych członków, i tym samym powiększyliśmy swoje grono witając w naszych szeregach Domę, Wojtka i Kamo!

Zmagań po mistrzostwach było nam wyraźnie mało, bowiem już tydzień później rozjechaliśmy się z Poznania w dwie strony – do Torunia na StarForce oraz do Zielonej Góry na Bachanalia Fantastyczne, a dwa tygodnie po OMP wysłaliśmy Kamo ponownie do Warszawy by został Wicemistrzem Polski Imperium Atakuje!

Październik

Po tak wyczerpującym wrześniu przyszedł czas na chwilę oddechu i spokojne granie na lokalach – aczkolwiek w tym miesiącu Raven 13, Malwina, uaktualniła nasze klubowe logo 😉

Listopad

12575918_1213161392045406_1367759407_nJak cała reszta kraju początek listopada spędziliśmy z wypiekami na twarzy śledząc poczynania Przemka za Wielką Wodą.

I choć tytułu nie udało się zdobyć, to jesteśmy wdzięczni za wszystkie emocje, których Alakhaj nam dostarczył. I pamiętajcie: oglądając mecze innych zawsze zbyt łatwo jest twierdzić, że nie popełniłoby się błędów oglądanych na ekranie 😉

Druga połowa listopada to z kolei przygotowania do reaktywacji poznańskiego stricte bitewniakowego konwentu – Wojny Światów. Dwudniowy event podzieliliśmy na dwa odrębne zadania, sobotę poświęcając na introgamingi i pokazy, niedzielę zaś na duży turniej, wygrany przez gości z Trójmiasta. WŚ była też szczególną imprezą, bowiem zadebiutowaliśmy wtedy w klubowych koszulach oraz przedstawiliśmy klubowy banner (koszule wciąż czekają na naszywki, oby jak najszybciej!).

12314054_529095670589638_7581592835068609645_n

Group shot!

Grudzień

Ostatni miesiąc zaskoczył nas wyjątkowo ciepłą pogodą i może stąd duża aktywność Ravenów, którzy bynajmniej nie zapadli w zimowy sen 😉 Już na początku miesiąca obstawiliśmy dwie imprezy: poznańskie Comics Wars oraz zielonogórski Use The Force, tę pierwszą przy współpracy z Łódzkim Fanklubem Star Wars.

Pierwsza impreza poskutkowała zalewem nowych graczy i sukcesem medialnym – trafiła nam się nawet wzmianka w ogólnopolskiej telewizji (i, jak matołki, nie nagraliśmy tego :()! Use The Force z kolei, głośno promowane na portalu, okazało się gigantycznym sukcesem – dla Florki udało się zebrać ponad 3 tysiące złotych! A Vukowi udało się zająć drugie miejsce i zdobyć zestaw niebezpiecznych metalowych miarek 😉

Jak moglibyśmy nazywać się fanami Star Wars, gdybyśmy jednak nie zebrali się tłumnie 18 grudnia na wspólny seans Przebudzenia Mocy? Tym spotkaniem (i afterem) niejako zakończyliśmy rok i udaliśmy się na zasłużony (mam nadzieję!), świąteczny odpoczynek.

12373313_535032366662635_1710295644164015724_n

Uf! Siadając do tego artykułu nie spodziewałem się, że działo się aż tyle, ale dobrnęliśmy w końcu do teraźniejszości! W tym miejscu chciałbym całej niesamowitej ekipie: Domie, Malwinie, Kolasowi, Teciowi, Vukowi, Chrisowi, Lemurowi, Kondziowi, Ediemu, Jacoolowi, Remikowi, Kosharze, Arasowi, Wojtkowi i Kamo oraz paru przyjaciołom, zwłaszcza Ziołu, Emo, Exonowi, Forestowi i Pyrdusiowi podziękować za wspólnie spędzony i zagrany rok! Ekipa taka jak Wy (my ;)) to prawdziwy skarb!

Co dalej? Na pewno możecie się spodziewać nas na niemal wszystkich Mistrzostwach Sklepu i Regionalsach X-Winga i Imperium Atakuje. Nie zabraknie nas na Pyrkonie (o tym wkrótce, bo szykujemy kilka niespodzianek!), kolejnych EXPOzycjach i wszystkich ważniejszych eventach, odwiedzimy też pewnie parę turniejów za granicą, planujemy też kolejną edycję Drużynowych Mistrzostw Polski! No i rzecz jasna możecie znaleźć nas na fb oraz otrzymywać świeżą dawkę artykułów Ravena 10 oraz moich. Oby kolejny rok był równie udany, co poprzedni, a tymczasem…

W górę Kruki!

 

Komentarze

comments

3 myśli nt. „Rok u Ravenów

  1. Pingback: generic viagra pills for sale

  2. Pingback: albuterol inhaler generic cost at walmart

  3. Pingback: ed meds online without doctor prescription

Dodaj komentarz