Przyszłość bliższa i dalsza, zapowiedzi i nowy FAQ

LOGO_PL_FLAT

"Always in motion is the future." 
- Yoda, Star Wars: The Empire Strikes Back

Przyszłość Imperial Assault zapowiada się bardzo dobrze. Aktualnie zapowiedziane są dwa duże dodatki i cztery nowe fale małych dodatków. Na dniach/tygodniach zostanie wydane pierwszy z dużych dodatków i druga fala małych dodatków. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej planom wydawniczym FFG.

Twin Shadows

swi10-boxleftPierwszy duży dodatek będzie zawierał mini-kampanię, dwóch rebelianckich bohaterów, czterech ciężkich szturmowców wraz z dowódcą i czterech ludzi pustyni. Wisienkami na torcie będą dwa droidy: R2-D2 i C-3PO oraz Boba Fett! Dodatkowo dostaniemy nowe misje i karty do Skimirsha oraz dwanaście dwustronnych części mapy. Niestety w dodatku nie będzie figurek Boby Fetta, droidów i dowódcy szturmowców (o imieniu Kayn Somos), które będzie można nabyć w oddzielnej fali dodatków.

Z punktu widzenia gracza skirmishowego Twin Shadows przyniesie nam:

 • dwuosobowy oddział ciężkich szturmowców (wolniejsi, ale bardziej wytrzymali i mocniej biją niż zwykli);
 • dwuosobową grupę ludzi pustyni (tańsi niż Trandoshanie, mogą walczyć zarówno w zwarciu jak i strzelać);
 • dwóch bohaterów Rebelii (nowy ‚osiłek’, który mocno strzela i walczy wręcz oraz pani mechanik z kontaktami wśród Szumowin);
 • 2 misje i 3 Command karty (z czego dwie dedykowane dla nowych bohaterów). Ciekawostką jest, że trzecia z tych kart ma koszt 0 (atak z [Surge] dającym Pierce 1 i osłabienie * ) i może zadomowić się w wielu taliach.

* Weaken (osłabienie) – pierwszy stan, którego nie można się pozbyć zużywając akcję. Odrzuca się go dopiero po zakończeniu aktywacji danej figurki. W ataku odejmuje on 1 wynik [Surge], a w obronie odejmuje 1 wynik [Evade].

Druga fala

swi11-13-boxesUzupełnieniem dodatku Twin Shadows jest druga fala Ally i Villain Packów. W każdej paczce dostajemy dwie nowe misje i figurki. Kilka słów o nowościach:

 • R2-D2 przejmuje terminale i maksymalizuje korzyści z ich kontroli; ma białą kość obrony, na której pusta ścianka daje mu automatycznie [Dodge];
 • C-3PO skupia przyjazne jednostki; dedykowana mu karta pozwala wyznaczyć dwie jednostki, które w danej rundzie nie mogą się atakować;
 • Trzy pozostałe karty w packu z droidami to: pierwszy tutor do wyciągania z talii kart przeznaczonych dla jednego z naszych bohaterów; darmowy przerzut jednej kości obrony; podwójne wykorzystanie specjalnej akcji;
 • Boba Fett ma szybkość 6 i zdolność Mobile, więc będzie latał po planszy aż miło. Dodatkowo figurki, które chcą opuścić sąsiadujące z nim pole otrzymują 1 punkt stresu.
 • Jedna z kart z dodatku Boby Fetta to plecak odrzutowy, który pozwala każdej małej figurce przelecieć 5 pól nie zważając na przeszkody czy wrogie figurki.
 • Głównym zdaniem Kayna Somosa jest dowodzenie i wspieranie imperialnych żołnierzy. Również karty w tym dodatku są przeznaczone dla żołnierzy.

Trzecia fala

swi14-16_boxfanW kolejnej fali każda z frakcji dostanie wsparcie dla swoich najtańszych szeregowych jednostek. Po stronie Imperium będą to Szturmowcy, po stronie Rebelii – Wookiee, a wśród Szumowin – Najemnicy. Każdy dodatek standardowo będzie zawierał po dwie misje, cztery Command karty, dwie figurki (dla Szturmowców – trzy) oraz po jednym ulepszeniu.

Czwarta fala

swi17-18-boxesNastępna fala dyskryminuje Imperium 🙂 Do Rebelii dołączy przemytnik, a Szumowiny będą mogły tratować swoich przeciwników banthami. Każdy dodatek zawiera po jednej figurce (bantha na półce będzie prezentować się pięknie 😀 ), cztery (przemytnik) lub sześć (batha) kart Command i dwie misje.

Return to Hoth

swi19_box_leftDrugi duży dodatek będzie zawierał nową kampanię, trzech rebelianckich bohaterów, sześciu Snowtrooperów, czołg repulsorowy SC2-M, cztery droidy-zabójców serii HK i dwie wampy. Poza tym w pudełku znajdą się postaci bez figurek: Leia Organa, Dengar, żołnierze z bazy Echo i nowy imperialny generał – Sorin. Zawartość uzupełniają nowe misje i karty do Skimirsha oraz 37 (!) dwustronnych części mapy. W instrukcji znajdą się też nowe zasady do gry w czteroosobowego skrimisha!

Piąta fala

swi20-23_boxfanUzupełnia drugi duży dodatek – tu dostajemy brakujące figurki Lei Organy, generała Sorina, Dengara i żołnierzy z bazy Echo. Dodatkowo po dwie misje skirmish, nowe Command karty i ulepszenia.

Nowy FAQ

Z listy dozwolonych map znikają znienawidzone Mos Eisley Outskirts i Massassi Ruins – nie będzie już noszenia holokronów i kontrabandy 🙂 W ich miejsce pojawią się Kuat Space Station (scenariusze: Data Heist, Incoming Transmission) i Ord Mantell Junkyard (scenariusze: Mind of its Own, Most Dangerous Game).

Tu pojawia się zasadnicza zmiana, która ma duży wpływ na konstrukcję armii:

Jeśli przeciwnik ma więcej przygotowanych kart Deployment niż Ty,
możesz nie aktywować żadnej ze swoich grup i spasować. Przeciwnik
aktywuje kolejną swoją grupę.

Ta zasada bardzo utrudnia grę rozpiskom z dużą liczbą aktywacji. Daje również teoretyczną możliwość gry dwoma silnymi figurkami (np. Darth Vader i RGC). W połączeniu ze zmianą scenariuszy na te skupiające się bardziej na kontroli niż szybkim noszeniu przedmiotów, takie rozpiski mogą mieć duże szanse.

Przyszłość zarówno bliska jak i dalsza to dla Imperial Assault dużo nowości. Już niedługo przyjrzymy się dokładniej nowym figurkom i kartom z dodatku Twin Shadows i drugiej fali i zastanowimy się jak duży wpływ będą miały na grę. Następną dużą imprezą Imperial Assault będą Otwarte Mistrzostwa Polski 2015. Walka o tytuł Mistrza Polski rozegra się 26.09.2015 r. w Warszawie. Już dziś zapraszam Was wszystkich do udziału w Mistrzostwach Polski! Oto więcej informacji o OMP IA 2015 oraz formularz rejestracyjny.

Aktualne informacje o kolejnych turniejach możecie znaleźć na poniższych stronach:

grupa Imperial Assault na FB

Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!

Jedna myśl nt. „Przyszłość bliższa i dalsza, zapowiedzi i nowy FAQ

 1. Pingback: www.viagra.com

Możliwość komentowania jest wyłączona.