Przydatne programy: Squadron Buildery

ikonaOto temat, którego nie dało się uniknąć na naszym portalu. Specjalnie dla Was wyruszyłem w podróż po internecie w poszukiwaniu SQUADRON BUILDERÓW. Na pierwszy ogień poszedł najbardziej popularny builder potocznie zwany – Voidstate (http://xwing-builder.co.uk/build).

logo Jego popularność nie jest przypadkowa.
Wykonanie, przejrzystość i fakt, że jest update’owany na bieżąco, nie daje żadnych powodów do złej oceny. Jedynym minusem Voidstate’a jest fakt, że nie znajdziecie go w polskiej wersji językowej. Całkiem przydatną opcją jest możliwość kontrolowania liczby waszych kart za pomocą opcji „My collection”, gdzie możecie dodawać zestawy, które posiadacie. Na podstawie katalogu, który tam stworzycie, program pokazuje, które karty posiadacie fizycznie.

ekranglowny

Kolejnym przydatnym aspektem jest możliwość stworzenia własnego profilu i zapisywanie rozpisek wraz z ich  win/lose ratio za pomocą opcji  „my squadrons”.  Gdy już złożycie do granic wykminioną rozpiszę, możecie się nią pochwalić znajomym dzięki opcji „share”. Możecie wrzucić swoją listę na Facebooka, wygenerować link oraz zapisać w formacie .txt. Voidstate oferuje kilka opcji wydruku: „full” pokazuje pilotów, ich statystyki, statki, w których się znajdują, wartość punktową pilotów i poszczególnych modyfikacji. W tej wersji wydruku znajdziecie wszystkie opisy zasad zawartych na wybranych przez was kartach. Wersja „compact” daje wszystkie opcje wydruku „full” poza opisami zasad. W ostatniej opcji wydruku – „brief” – wydrukowane zostaną tylko nazwy pilotów i sumy punktów za poszczególne statki. Najbardziej przydatna i funkcjonalna jest oczywiście opcja „full”, ponieważ pozwala na szybkie sprawdzenie statystyk lub zasad – wam i waszym przeciwnikom. Ostatnią opcją w menu tego buildera jest „tools”. To tu znajdziecie generator losowych eskadr „Random squadron”.

topmenuEkipa Voidstate’a nie zapomniała o początkujących graczach i dała do dyspozycji opcję „Turn Order”. Dzięki niej możecie wydrukować kartę kolejności fazy ruchu i fazy walki dla dowolnych eskadr. Trzecią opcją znajdującą się w zakładce „tools” jest „List all squadrons”. To istna skarbnica pomysłów. Znajdziecie tu zapisane przy pomocy tego programu eskadry. Jeśli jakiś gracz na świecie zapisze w tym builderze eskadrę, to tu ją znajdziecie! Żeby było łatwiej szukać, twórcy dodali opcję filtrowania wyników. Ostatnią opcją jest „all components” wyświetla wszystkie dostępne dodatki do gry.

Na dziś to tyle. W kolejnym artykule opowiem o builderach na smatfony i o online’owym „X-wing Generator”.

Komentarze

comments

2 myśli nt. „Przydatne programy: Squadron Buildery

Dodaj komentarz