Otwarte Mistrzostwa Polski Imperial Assault 2015 – podsumowanie

LOGO_PL_FLAT

Otwarte Mistrzostwa Polski Imperial Assault 2015 już za nami! Pierwsza impreza mistrzowska i druga tej rangi (po lipcowych Regionalsach) miała miejsce w Warszawie 26.09.2015, a wzięło w niej udział 16 graczy i jeden sędzia 🙂

Dowódcy oddziałów przybyli z różnych regionów Polski: ośmiu z Warszawy, trzech z Trójmiasta, po dwóch z Poznania i Torunia oraz jeden z Krakowa. Wszyscy obecni na Regionalsach pojawili się też na OMP!

Zgodnie z zasadami turniejowymi rozegrane zostały 4 rundy i top 4. Kolejność scenariuszy (w nawiasie nazwa zestawu, z którego pochodzi dany scenariusz):

  • Swiss: Close to Home (Luke), Raiding Party (Luke), Data Heist (RGC), Incoming Transmission (RGC).
  • TOP 4: Most Dangerous Game (IG-88).
  • Finał: Mind of its Own (IG-88).

OMP_IA_MAP2Każda runda i półfinał trwały po około 60 minut. Kilka gier w swissie nie udało się zakończyć w regulaminowym czasie i konieczne były tiebreakery. Gracze mieli przyjemność rozgrywać swoje potyczki na przygotowanych wcześniej mapach, więc udało się uniknąć całego zamieszania z rozkładaniem i składaniem plansz z kafelków.

W puli nagród znalazły się: karty z alternatywną grafiką Hana Solo, zestawy akrylowych żetonów aktywacji, cztery akrylowe żetony inicjatywy, dwa plecaki z grafiką z pudełka z zestawu podstawowego oraz ‚mydelniczka’ dla Mistrza. Ciekawostką są żetony aktywacji, które wyglądają jak te używane w kampanii (awers zielony, rewers pusty). Mogę być też używane w skirmishu, gdzie aktywację danej grupy figurek można oznaczyć przekręceniem żetonu, a nie tapowaniem samej karty.OMP_IA_2015_REWARDS

Wydanie 2 fali miało duży wpływ na metę, zwłaszcza po stronie Rebeliantów. W wielu rozpiskach pojawiły się droidy; zauważyłem też kilku Fettów. Trzon najbardziej skutecznych armii stanowili znowu jednak oficerowie i Royal Gaurdsi (po stronie Imperium) oraz sabotażyści (po stronie Rebelii). Zmiana zasad aktywacji w ostatnim FAQ nie pociągnęła za sobą gry mniejszą ilością (ale za to mocniejszych) jednostek. Większość rozpisek liczyła 6-7 kart Deployment i odpowiednio więcej figurek (Royal Guards po stronie Imperium i Rebel Saboteurs po stronie Rebelii). Mecze półfinałowe to dwa mirrory (no, prawie 🙂 ) – dwa oddziały rebelianckie z dużą i jeszcze większą ilością sabotażystów oraz dwie drużyny imperialne z oficerami i czerwonymi gwardzistami.

Mistrzem Polski 2015 w Imperial Assault został Krzysztof Kowalczyk. Gratulacje dla zwycięzcy! Dziękuję wszystkim graczom za przybycie, a zwłaszcza tym, którzy przyjechali do Warszawy z innych miast! Dziękuję klubowi Agresor Wydziału Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej za udostępnienie sali! Wyniki wszystkich rund, tabelę i TOP4 znajdziecie TUTAJ.

OMP_IA_TOP4Ten turniej kończy pierwszy, krótki sezon oficjalnych rozgrywek Imperial Assault w Polsce. Mam nadzieję, że kolejny zgromadzi jeszcze więcej graczy! Nie pozostaje nic innego niż ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć nowe scenariusze 🙂 Aktualne informacje o kolejnych turniejach możecie znaleźć na grupie Imperial Assault na FB .

Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!