Orka z Farmerami – Store Championship Zielona Góra

12191665_1112946152079054_5467706211582987992_n

Sezon turniejowy w pełni, a za nami już jeden z turniejowych faworytów do miana największych Store’ów w kraju – czyli impreza Farmerów z Rubieży – zapraszamy na krótkie sprawozdanie autorstwa „Houseika” 🙂

Sezon store’ów trwa w najlepsze. W minioną sobotę, tj. 20 lutego 2016, Store Championship zorganizowany został w Zielonej Górze.

Słowem wstępu i podziękowania

Głównymi organizatorami byli:
Sklep Zielone Wzgórza (http://www.gry.home.pl/),
Farmerzy z Rubieży,
ZKF AdAstra.

W tym miejscu chcieli byśmy jeszcze podziękować Playmaty.pl oraz Blue Frog Miniature za ufundowanie dodatkowych nagród do naszych losowań w trakcie turnieju.

Na podziękowania zasługuje również Acrylix który ufundował nagrody dla pilotów w ramach samego turnieju a wzbogaciły one pulę nagród od FFG.

Podobnie podziękowania kierujemy pod adresem Space Cake Crew, która ufundowała dodatkowe C3P0, a łączna ich suma na naszym turnieju to 41 sztuk rozdanych dla 41 najlepszych pilotów. Kolejne miejsca obdarowane zostały promkami Specjalisty Zwiadu (Winter Kit) a także promkami pilotów B winga (co dało nam lekko ponad 50 rozdanych promek!)

IMG_0744

A co do samej imprezy…

Rejestrację zaczęliśmy o godzinie 10:00. Na miejscu zarejestrowało się 59 uczestników. Kilkoro, pomimo opłacenia udziału, nie dotarło do nas z różnych przyczyn, mamy nadzieję że następnym razem im się uda.

W samym turnieju wzięło udział 58 graczy (Houseik ze względu na prowadzenie zrezygnował z gry).

IMG_0749

Przebieg Turnieju

Turniej zgodnie z zasadami FFG zaplanowano na 6 rund swissa i Top 8.

Po 3 rundzie Swissa, czyli około 14:40 zaplanowano przerwę obiadową. Każdy z uczestników otrzymał przy rejestracji kartkę na której mógł zamówić pizze, która ciepła dojechała na przerwę. Tutaj już wiemy że takie rozwiązanie nie sprawdzi się przy większej frekwencji. Dlatego podjęliśmy rozmowy na przyszłość (chcąc organizować większe turnieje) z firmą która może zagwarantować nam catering.

IMG_0726

Koniec swissa i losowania

Około godziny 20 zakończyliśmy swissa. Odbyło się wręczenie nagród za ten etap turnieju, jak również rozlosowano nagrody specjalne. A były one niezwykłe w skali kraju! Zaczęliśmy skromnie od długopisów i protektorów na karty, przeszliśmy przez kalendarze oraz myśliwce z 8 fali (t-70 i Tie F/O) by zakończyć na korwecie RAIDER! – wielkie podziękowanie dla Zielonych Wzgórz za tak fajne podsumowanie frekwencji na turnieju (warunkiem było zebranie 50 chętnych do dnia 12 lutego).

Około 21 rozpoczęliśmy walki w Top 8, a około 23:25 rozpoczął się finał.

IMG_0779

Anomalie w przestrzeni

A teraz o pewnych rzeczach które nasz turniej wyróżniały spośród innych w naszym kraju. Jeden z członków naszej grupy, który jest programistom aplikacji mobilnych, podjął się napisania aplikacji na której kibice i uczestnicy mogli śledzić wyniki i parowania. Aplikacja udostępniona została na sklepie Google Play, a także na podstawie kodu QR można ją było pobrać już na samym turnieju.

Kolejną rzeczą był stream live przez cały czas trwania turnieju ze stołu nr 1. Tutaj napotkaliśmy problemy techniczne ale i wiele się nauczyliśmy, następnym razem będzie lepiej.

Podsumowanie samego turnieju

Był to kolejny turniej organizowany przez naszą ekipę. Do każdego dokładamy coś nowego, szlifując jednocześnie te cechy które wg. nas się nam udały. Podobnie było i tym razem.

A wyniki, szczegółowe wyniki poznać możecie na stronie Juggler’a. My tylko jeszcze raz chcemy pogratulować zwycięscy Łukaszowi Golonce, a także Andrzejowi Rodziewiczowi, który zajął drugie miejsce, ale ze względu na to że nasz mistrz ma już jedną bye kartę na Regio, ta z naszego turnieju powędrowała właśnie do niego.

Pozdrawiamy wszystkich i do zobaczenia przy matach!

IMG_0774

Komentarze

comments

Dodaj komentarz