Nowe święto fanów SW – 4 września

przebudzenie_mocy_leftRównież z tej okazji cieszą się fani gry X-wing, bo już oficjalnie został ogłoszony i zaprezentowany nowy zestaw podstawowy do naszej gry. Oczywiście nawiązuje do siódmej części serii filmów, który swoją premierę będzie miał w grudniu.
Wszyscy z niecierpliwością oczekują tego dnia kiedy w końcu każdy z nas będzie mógł latać nowymi TIE i X-wingami, więc aby nakręcić Was jeszcze bardziej, przybliżę zawartość tego pudełka.

 Event Force Friday miał miejsce w miniony piątek, czyli 4 września. Tego dnia, można było wreszcie kupić wszelkiego rodzaju zabawki i gadżety związane z nadchodzącym nowym filmem Gwiezdnych Wojen: Przebudzenie Mocy. Wśród produktów upublicznionych znajdował się nowy starter do naszej gry, X-wing’a. Zestaw to analogiczny produkt do tego o już znamy, trzy statki, zestaw podstawowy wymagany do gry czyli miarki, kostki, talia obrażeń oraz żetony i karty. Statki z kartami reprezentują nowe frakcje, First Order oraz Resistance, które uzupełniają jednak już istniejące, odpowiednio Imperium i flotę Rebeliancką. Co się zmienia? Inne asteroidy, dodatkowe będą do wyboru na turnieje oraz nowa talia obrażeń. Nadal nie znamy oficjalnego stanowiska, czy będzie obowiązkowa na turniejach, ale z upływem czasu na pewno się tego dowiemy.

swx36-ships

Nowe modele statków jakie możemy znaleźć w tym pudle imponują dokładnością wykonania. Z elementów bardziej wpływających na grę mamy nową modyfikację na wszystkich tych statkach oraz nowy manewr Talon Roll. swx36-ship-costsNiestety póki co mieliśmy okazję zobaczyć jedynie jedną kartę nowego rodzaju ulepszeń jednak można się spodziewać, że będą całkiem ciekawie wpływać na statek. Talon Roll natomiast jest chyba najbardziej złożonym do tej pory manewrem w grze, łączącym właściwości standardowego koiogranu oraz beczki.

tallon-rollZ niecierpliwością oczekujemy kolejnych dodatków na podstawie nowego filmu. Tymczasem ostatnio mieliśmy okazję rozmawiać z pracownikiem naszego polskiego wydawnictwa Galakty i dowiedzieć się o wydanie wersji w języku ojczystym. Jak zapewniał nas Michał do końca września możemy się już takowej spodziewać, cały podcast możecie odsłuchać poniżej. Po za tym rozmawialiśmy też z zeszłorocznymi finalistami Mistrzostw Polski na ten temat.

https://www.youtube.com/watch?v=-ubnAhUBPoI

Adios!

Komentarze

comments