Mały oddział Rebeliantów

Imperial_Assault_logo

"A small Rebel force has penetrated the shield and landed on Endor." 
- Darth Vader, Star Wars: Return of the Jedi

Żołnierze, posiadacie już podstawową wiedzę o rozgrywaniu bitew w Imperial Assault. Pełny wykład możecie znaleźć w archiwum naszej bazy . Dzisiaj zapoznam Was z tajnikami dowodzenia małym oddziałem Sojuszu. Omówimy pokrótce skład osobowy naszej grupy uderzeniowej i wszelkie wsparcie na jakie może liczyć w czasie bitwy. Bez dalszego ociągania się, przejdziemy do właściwej części dzisiejszej odprawy!

Mały oddział Rebeliantów

Oto zebrany oddział rebeliancki gotowy do akcji:

* Chewbacca: Loyal Wookiee
* Gideon Argus
* Han Solo: Scoundrel
* Luke Skywalker: Hero of the Rebellion

20150519_201555

Chewbacca jest najdroższą (15) i najbardziej żywotną (14 HP) aktualnie dostępną jednostką Rebeliantów. Broniąc się rzuca dwoma kośćmi (białą i czarną), co znacząco zwiększa szansę na anulowanie dużej ilości obrażeń. Atakując rzuca aż trzema kośćmi – niebieską (zapewnia celność), czerwoną (duża ilość obrażeń) oraz żółtą (najwięcej symboli [Surge], które pozwalają aktywować specjalne umiejętności w czasie bitwy). 20150519_201218Jeśli uda mu się zadać przeciwnikowi przynajmniej jedno obrażenie, to może wykorzystać [Surge], by go ogłuszyć *. Jego podstawową zaletą jest umiejętność Protector, która zapewnia wszystkim sąsiadującym przyjaznym jednostkom 1 dodatkowy [Block] w czasie rzutów obronnych. Jeśli przeciwnik podejdzie zbyt blisko, to Chewie może go odepchnąć o jedno pole i zadać nieblokowalne obrażenia (rzut czerwoną kością) wykonując specjalną akcję Slam.

* Stun (ogłuszenie) – ogłuszona figurka nie może dobrowolnie opuszczać pola, na którym się znajduje lub atakować. Należy poświęcić jedną akcję, by dojść do siebie.

Dobrym uzupełnieniem Chewbacci jest jego przyjaciel i kompan Han Solo. Niższy koszt (12) determinuje mniejszą ilość HP (12) i słabsze kości w ataku – jedna niebieska i dwie zielone (kości najbardziej uniwersalne, które zapewniają obrażenia, celność i [Surge]). 20150519_201335Analogicznie do swojego wiernego kompana posiada umiejętność Distracting, która dodaje wszystkim sąsiadującym przyjaznym jednostkom 1 dodatkowy [Evade] podczas obrony. Han posiada tylko białą kość obrony, która ma mniej ścianek z blokami niż czarna. Z pomocą przychodzi umiejętność Cunning, która za każdy wyrzucony [Evade] daje mu jeden [Block]. Jeśli uda mu się wyrzucić [Dodge] na białej kości w czasie obrony (ten wynik występuje na jednej z sześciu ścianek) lub przeciwnikowi nie uda się zadać mu żadnego obrażenia, to może raz na rundę skontrować przeciwnika (umiejętność Return Fire) i wykonać natychmiastowy atak.

Han i Chewie bardzo dobrze się uzupełniają. Jeśli w Waszym oddziale występuje chociaż jeden z nich to zawsze warto zastanowić się nad dołączeniem również drugiego.

Luke Skywalker pełni zarówno rolę jednostki atakującej jak i wspierającej. Jest trudny do usunięcia z planszy, mimo że ma tylko 10 HP, bo podczas każdego ataku dodaje do swoich wyników na kościach obrony 1 [Block]. Jeśli będzie się poruszał przy Chewbacce, ten bonus się podwaja! W obronie rzuca białą kością, co daje szanse na całkowite uniknięcie obrażeń. Żywotność Luke’a zwiększa karta dowództwa Deflection, która obniża celność ataku wrogiej jednostki o 2 i dodatkowo, jeśli obrońca nie otrzyma obrażeń, to zada atakującemu 2 obrażenia. To jedna z niewielu kart, którą można umieścić w talii w dwóch kopiach. Nasz przyszły Jedi może się leczyć – zużycie [Surge] w czasie ataku pozwala na usunięcie dwóch obrażeń.

20150519_200737

Luke w wersji z zestawu podstawowego i alternatywnej

Luke Skywalker jako jedyna jednostka może zarówno atakować z dystansu (rzuca niebieską, zieloną i żółtą kością) jak i walczyć w zwarciu (umiejętność Saber Strike) – podczas ataku mieczem świetlnym rzuca jedną kością mniej (czerwona i żółta), ale ma stały bonus Pierce 3, co zwiększa szanse na zadanie sporej ilości obrażeń. Pasywna umiejętność Inspiring pozwala przyjaznym jednostkom w zasięgu do 3 pól przerzucać jedną z kości ataku. Do Luke’a przypisana jest jedna z najlepszych wydanych dotąd kart – Son of Skywalker, która pozwala przygotować jego kartę po zakończeniu aktywacji innej figurki.

Oddział zamyka jednostka typowo wspierająca – komandor Gideon Argus. Jest tani (3) i mało żywotny. 20150519_201436Komandor może wydawać rozkazy innym jednostkom – to specjalne akcje: Tactical Maneuver (daje sojusznikowi 2 punkty ruchu), On My Mark (skupia ** sojusznika) oraz specjalna karta Take it Down (pozwala sąsiadującej figurce wykonać atak z bonusem 2 dodatkowych obrażeń). Zapewnia oddziałowi dodatkową mobilność i bonusy do walki.

** Focus (skupienie) – podczas następnego ataku skupiona postać dodaje jedną zieloną kość do swojej puli kości. Po rozstrzygnięciu tego ataku postać nie jest już skupiona.

W Command decku znajdują się następujące karty:

  • dedykowane dla Dowódców: Planning (dociągnięcie dwóch kart z Command decku) – mogą z niej skorzystać Gideon Argus i Han Solo;pano
  • zwiększające mobilność: Fleet Footed, Urgency;
  • zmniejszające obronę przeciwnika: Element of Surprise (usuwa jedną kość obrony przeciwnika o ile na początku aktywacji nie widział atakującej figurki), Expose Weakness (specjalna akcja przygotowująca figurkę przeciwnika na nasz następny atak, który otrzymuje bonus Pierce 3);
  • uniwersalne: Celebration (dodatkowe PZ po pokonaniu unikalnej figurki), Rally (darmowe zdjęcie szkodliwego stanu, np. ogłuszenia), Take Initiative.

Siła Rebelii tkwi w jej unikalnych bohaterach – są w stanie oprzeć się falom szturmowców i stanąć do równej walki z najsilniejszymi jednostkami przeciwnika. Nasz oddział zazwyczaj porusza się w luźnej grupie z bohaterami na pierwszej linii, a dowódca krąży między nimi wydając rozkazy. Taki oddział ma też swoje słabe strony – jest mniej liczny niż rozpiski imperialne (ma mniej kart Deployment i mniej figurek) oraz nie jest tak mobilny jak oddziały z Imperialnymi Oficerami. Może też mieć nieco wolniejszy dociąg, bo nie będzie w stanie kontrolować terminali.

Żołnierze, dzisiejsza odprawa dobiegła końca. Jesteście gotowi, by stawić czoła Imperium. Życzę Wam powodzenia! Rozejść się!

PS. Warszawscy gracze Imperial Assault spotykają się zwykle w poniedziałki oraz we wtorki w Paradoxie. Aktualne informacje o spotkaniach możecie znaleźć na poniższych stronach:

Imperial Assault na forum galakta.pl

Imperial Assault na forum starwars.sztab.com.pl

grupa Imperial Assault na FB

PS2. Wszystkich graczy zainteresowanych większą imprezą zapraszam już dzisiaj na turniej Regionalny, który odbędzie się 11.07. w Warszawie. Szczegóły znajdziecie poniżej:
https://pl-pl.facebook.com/events/855900611137155/

3 myśli nt. „Mały oddział Rebeliantów

  1. Pingback: generic albuterol inhaler for sale

  2. Pingback: Nie potrzebujemy tych szumowin | X-Wing Gra figurkowa

  3. Pingback: Generale, przygotuj swoich ludzi! | X-Wing Gra figurkowa

Możliwość komentowania jest wyłączona.