Jaki kosmos kupić? W jakim kosmosie się lata najlepiej? – Recenzje mat do X-wing ep. 1

Ostatnimi czasy zwiększoną popularnością zaczęły się cieszyć maty do X-winga. Żeby wyjść na przeciw waszym rozterkom, jaka mata jest najlepsza, przygotowałem dla was recenzje kilku producentów.

Playmaty.pl
Micro Art Studio
Gamemat.eu

Pierwsze maty jakie zrecenzuje, będą to maty z górnej półki cenowej, czyli te które powinny być jakościowo najlepsze. Bo przecież za coś te pieniądze musimy płacić.

Mata piankowa playmaty.pl:

Playmaty.pl

Cena: 179 zł

Pierwsze wrażenie, fajna lekka tubka, która bardzo mocno chce się rozwijać. Po rozwinięciu, lekko się podwija, ale po rozłożeniu dokładnym na powierzchni blatu trzyma się idealnie, nawet nie ma mowy o tym by się poruszyła. Kosmos na niej został nadrukowany na materiale bliżej mi nie znanym, ale pierwsze co się rzuca w oczy to jego matowość. Gdy już rozłożyliśmy statki na macie, mata dawała minimalną możliwość poślizgu statku, co daje nam spory plus, bo nie raz się zdarzyło, że ktoś szturchnął stołem. Jakość nadruku śmiało określam jako bardzo dobrą, grafiki są wykonane naprawdę bardzo ładnie i w kilku wzorach do wyboru, więc każdy znajdzie kosmos dla siebie. Wytrzymałość, tu już nie jest tak bardzo kolorowo, ponieważ materiał wierzchni z czasem przestaje się trzymać przy narożnikach. Mata jest podatna na zarysowania, jeśli szuramy po macie podstawkami, co prawda nie niszczy to nadruku ale tworzy małe szare kreseczki. Transport maty jest dosyć prosty, jak już pisałem na początku jest lekka i bardzo chętnie się rozwija, jedyny minus to że producent nie dołącza żadnego opakowania do transportu maty. Czyli zostaje nam zakładanie na maty gumki recepturki.

Podsumowując cena za matę jest dosyć adekwatna do tego co otrzymujemy. Minusy, które zebrała mata można szybko naprawić poprzez poprawę technologii produkcji, a jak zapewnia producent maty są wykonywane w 100% ręcznie w Polsce. A sama technologia produkcji jest jedyna w swoim rodzaju.

Mata Micro Art. Studio:

Micro Art. Studio

Cena: 36,90 Euro (ok.155zł)

Pierwsze wrażenie jest takie, że w paczce dostaliście cegłówkę. Po otwarciu ukazuje się nam ładnie zabezpieczona, poskładana mata na podkładzie gumowym i materiałowym wykończeniu góry. Obok maty znajduje się szare „coś” i uwaga…Jest to pokrowiec na waszą mate, co nie ukrywam jest bardzo fajną opcją na przenoszenie i zabezpieczenie maty. A teraz rozkładanie, rozkładamy mate gdzie chcemy i gramy bez czekania, aż się rozprostuje, guma skutecznie i szybko mocuje się do podłoża na którym się znajduje. Skoro już rozłożyliśmy mate czas zobaczyć co tam nam wydrukowali. Kosmos piękny materiałowy, aż miło się patrzy do momentu gdy zobaczymy, że mamy zaokrąglone narożniki maty. Jednym to przeszkadza, innym nie, ale patrząc w instrukcje naszej gry, nie powinny takie być. Plusem materiałowego wykończenia jest to, że nie da się go porysować, chyba że chcemy ją naprawdę pociąć czymś ostrym. Złe przechowywanie maty może doprowadzić do jej odkształceń przy krawędziach(Trzymanie jej zwiniętej pionowo) ale da się to naprawić pozostawieniem jej na noc rozłożonej, wtedy pod własnym ciężarem zaczyna się prostować do stanu używalności. Gdy już sobie zaczniemy bawić się na swojej macie stateczkami trafiamy na średni poślizg, lecz pojawia się problem gdy rzucamy kosteczki na naszą mate, które zaczynają podskakiwać bardziej niż zwykle. Co dla osoby nieuważnej może sprawić problem(Zdarzyło się, że kosteczka krytycznie trafiła statek). Teraz czas na największy minus naszej maty, Micro Art. Studio posiada tylko JEDEN wzór kosmosu. I z tego też powodu jest mi bardzo przykro.

Podsumowując cena za tą mate jest śmiesznie niska, jakość wykonania naprawdę na super wysokim poziomie. Minusy, które opisałem wynikają głównie z materiału z którego jest wykonana.

Mata gamemat.eu:

Gamemat.eu

Cena: Cena nie jest nam znana dla wymiaru pod X-wing’a ale producent zapewnia, że w przeciągu ok.2 miesięcy zostaną wprowadzone do produkcji. Za to cena 48×48 cali kosmosu to 39,90 euro (ok.170zł). Nie będę się bawił w wróżkę i prognozował cen na maty X-winga.

Po raz kolejny, pierwsze wrażenie, a mata ciężka jak byśmy dostali cegłówkę. Po otwarciu dowiadujemy się, że mata jest gumowa i wykończona materiałem. Rozkładamy mate, jako że ciężka i gumowana bardzo ładnie się trzyma podłoża, bez zbędnego prostowania lub czekania aż się wyprostuje. Jakość nadruku bardzo wysoka i dobrze wykonana. Poślizg na macie jest średni lecz dalej pozostaje nam problem, jak to na gumowej macie, odbijania się kostek od maty. Mata jest bardzo porządnie wykonana co nie daje nam możliwości jej porysowania lub zniszczenia mechanicznego podczas używania jej w celach do tego przeznaczonych. Odkształcenia mogą się oczywiście pojawić gdy tylko będziemy źle przechowywać naszą matę (pionowe trzymanie zwiniętej maty). Sam transport maty musimy już wymyślić sobie sami, ponieważ producent nie daje nam żadnego pokrowca transportowego na naszą mate.

Podsumowując mata jest na chwile obecną bezcenna, więc nie mogę porównać jakości do ceny. Sama jakość wykonania naprawdę  jest na super wysokim poziomie. Minusy, które opisałem wynikają głównie z materiału, z którego jest wykonana.

Niedługo możecie się spodziewać mat z dolnej półki cenowej czyli maty winylowe.
Pozdrawiam,
Toczek

Komentarze

comments

3 myśli nt. „Jaki kosmos kupić? W jakim kosmosie się lata najlepiej? – Recenzje mat do X-wing ep. 1

  1. Pingback: viagra pills

  2. Pingback: freshamateurs458 abdu23na745 abdu23na84

  3. Pingback: Coraz bliżej święta… | X-Wing Gra figurkowa

Dodaj komentarz