Imperial Assault Regio 2015 – podsumowanie

Imperial_Assault_logo

"We will then crush the Rebellion with one swift stroke." 
- Grand Moff Tarkin, Star Wars: A New Hope

Pierwszy i jedyny w tym sezonie turniej regionalny Imperial Assault mamy już za sobą, więc czas na podsumowanie aktualnego stanu gry.

Polski Imperial Assault Regional Championship 2015 miał miejsce w Warszawie 11.07.2015 r. Wzięło w nim udział 12 osób: 7 ze stolicy, po 2 z Gdańska i Poznania oraz 1 z Torunia.

op_2015_regionals_previewZgodnie z zasadami turniejowymi rozegrane zostały 4 rundy i top 4. Kolejność scenariuszy (w nawiasie nazwa zestawu, który zawiera dany scenariusz):

  • Swiss: Close to Home (Luke), Raiding Party (Luke), Get to the Ship (Core), Smuggled Goods (Core).
  • TOP 4: Lost Knowledge (Vader).
  • Finał: Leave No Evidence (Vader).

Każda runda i półfinał trwały po 60 minut. Krótko czy długo? Okazało się, że idealnie 🙂 Tylko jednego meczu w całym turnieju nie udało się skończyć w regulaminowym czasie i konieczny był tiebreaker. Efektywny czas trwania rundy był o kilka minut dłuższy ze względu na konieczność przygotowywania map do rozgrywanych scenariuszy, ale i tak nie przekroczył założonych (pesymistycznych) 75 minut na rundę. Zamieszanie ze zmianami map zostało ograniczone przez rozgrywanie scenariuszy z tej samej mapy jeden po drugim oraz użycie gotowych wydruków map do scenariuszy z Core Seta i zestawu Vadera.

Graliśmy o karty z alternatywną grafiką AT-ST, zestawy akrylowych żetonów terminali (po 10 sztuk w zestawie!), zestawy prześwitujących kości (niebieskie i czarne), woreczki na żetony/kości z grafiką AT-ST i ‚mydelniczkę’ dla zwycięzcy. O ile do słabej jakości woreczków na żetony/kości zdążyliśmy się przyzwyczaić w ostatnich zestawach Tournament Kit do X-Winga/Imperial Assault/Armady, to mam uwagę do wykonania czarnej prześwitującej kości. Ma ona nijaki, szary kolor i moim zdaniem myli się ona z białą kością…

SWI-2015-regional-spread Meta kształtowała się następująco:

  • Royal Guard Champion – 5 rozpisek;
  • Rebel Heroes – 3 rozpiski;
  • Generał Weiss – 1 rozpiska;
  • Darth Vader – 1 rozpiska;
  • Mercenaries – 1 rozpiska;
  • Imperial Guards and Officers – 1 rozpiska.

Większość rozpisek zawierała 6-7 kart Deployment i odpowiednio więcej figurek (Royal Guards po stronie Imperium i Rebel Saboteurs po stronie Rebelii). Potwierdzona została dominacja Imperialnych Oficerów. W TOP 4 znalazły się tylko rozpiski imperialne: 2x RGC, Vader i Imperial Guards and Officers. Ta ostatnia okazała się bezkonkurencyjna – jako jedyna wygrała wszystkie 6 meczów! Przy 9-ciu (!!!) kartach Deployment i 11-stu figurkach ten oddział osiągał przewagę nad przeciwnikiem już od pierwszej rundy. Drugi finalista grał RGC, ale wygrał w sumie o 2 mecze mniej niż Mistrz Regionu.

SWI-2015-regional-STATUEPierwszym polskim Mistrzem Regionu Imperial Assault i szczęśliwym posiadaczem ‚mydelniczki’ oraz pierwszorundowego BYE na Otwarte Mistrzostwa Polski 2015 został Kamil Bajor. Gratulacje dla zwycięzcy i jego bezkonkurencyjnej rozpiski! Dziękuję wszystkim graczom za przybycie, a zwłaszcza tym, którzy przyjechali do Warszawy z innych miast! Moim przeciwnikom dziękuję za świetne mecze. Ja bawiłem się świetnie i mam nadzieję, że Wy też 🙂 Wyniki wszystkich rund, tabelę i TOP4 znajdziecie TUTAJ.

Następną dużą imprezą Imperial Assault będą Otwarte Mistrzostwa Polski 2015. Walka o tytuł Mistrza Polski rozegra się 26.09.2015 r. w Warszawie. Na tym turnieju będą rozgrywane nowe scenariusze. Z listy dozwolonych map znikają znienawidzone Mos Eisley Outskirts i Massassi Ruins – nie będzie już noszenia holokronów i kontrabandy 🙂 W ich miejsce pojawią się Kuat Space Station (scenariusze: Data Heist, Incoming Transmission) i Ord Mantell Junkyard (scenariusze: Mind of its Own, Most Dangerous Game). Już dziś zapraszam Was wszystkich do udziału w Mistrzostwach Polski! Oto więcej informacji o OMP IA 2015 oraz formularz rejestracyjny.

Nie pozostaje nic innego niż ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć nowe scenariusze 🙂 Aktualne informacje o kolejnych turniejach możecie znaleźć na poniższych stronach:

Imperial Assault na forum galakta.pl

Imperial Assault na forum starwars.sztab.com.pl

grupa Imperial Assault na FB

Do zobaczenia i niech Moc będzie z Wami!